Aranżacja przedpokoju

aranzacja_przedpokoju

Marzysz o niespotykanej aranżacji przedpokoju? Skorzystaj z porad zawartych w niniejszym artykule, a zapewne Twój nowy przedpokój zachwyci tak mieszkańców jak i odwiedzających Cię znajomych oraz bliskich. Zwróć uwagę na funkcjonalność i estetykę w trakcie urządzania przedpokoju. Niestety, przeważnie nie mamy tutaj szerokiego pola do popisu. Większość przedpokoi jest bowiem mała, wąska i ciemna.

Ta jakże strategiczna część każdego domu bez większych przeszkód może narzucić styl całemu mieszkaniu. Jak w takim razie stworzyć idealny przedpokój? Oto kilka wskazówek. Najważniejsza jest kolorystyka.

przedpokoj

Najlepiej intensywna. Warte polecenia połączenia kolorów to najczęściej ciemne drewno i ognisty pomarańcz, czerwień kontra granat, soczysta zieleń przy jasnym drewnie, lub biel łączona z brązem oraz beżem. I jeszcze odpowiednie oświetlenie. Najlepsze jest zarówno sufitowe jak i boczne, co pozwoli regulować natężenie światła zależnie od potrzeb. Lustro. Element obowiązkowy każdego dobrze umeblowanego przedpokoju.

Najlepsze będzie takie, które odbijać będzie całą sylwetkę. Jeśli brakuje miejsca na duże lustro, właściwym rozwiązaniem może być niewielkie lusterko, albo w ostateczności rządek naklejek – samoprzylepnych lusterek na szafie lub chociażby na drzwiach wejściowych. Ściany przedpokoju są bardzo mocno narażone na uszkodzenia i to głównie stąd bierze się wielkie powodzenie boazerii.

Równie funkcjonalne, a zapewne bardziej oryginalne okaże się pokrycie tych pomieszczeń tapetą lub tkaniną. Na podłogę polecana jest najczęściej terakota, której zalety najbardziej widocznę są podczas jesienno – zimowej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *