Brama jako element ozdobny domu

brama_wjazdowa

Niezwykle ważnym elementem dla domu jest brama. Jej wygląd determinuje wygląd domu, jej solidność determinuje bezpieczeństwo domu, natomiast jej rodzaj determinuje funkcjonalność domu. Każdy jej aspekt ma istotne znaczenie dla budynku mieszkalnego jak też przemysłowego. W tym artykule chciałbym omówić szczególnie 3 czynnik, czyli rodzaj bramy.

Jak wiadomo są różne: przesuwne, aluminiowe, kute, ogrodzeniowe, metalowe. Dla jednych to łatwa decyzja, dla innych nie. Wszystkie mają dobre i złe strony. Mnie zawsze interesowała szczególnie brama przesuwna. Jest ona wyjątkowo funkcjonalna dla większości budynków. Niestety w kwestii wyglądu przeważnie ustępuje bramie kutej, ale wszystko jest zależne od okolicy.

Brama kuta

Bramy przesuwne są wygodne dla osób nie mających dużej przestrzeni na otwieranie tradycyjnej bramy, jak też dla tych którzy lubią wygodę automatycznego otwierania. Pomimo iż inne typy bramy też mogą być automatyczne, to jednak brama przesuwna radzi sobie z tym najlepiej.

Jednak jeśli chodzi o prezencję to tutaj niezaprzeczalnie królują ręcznie robione bramy kute. Jednak niestety idzie za tym cena i nie każdego na nie stać.

Jeśli na to popatrzeć z tej strony to wybór jest bardzo trudny, ale gdy wiemy czego oczekujemy i co jest nam potrzebne to wszystko będzie jasne. Więc podstawa to zacząć od wyznaczenia swoich potrzeb i wymagań co do bramy, a potem będzie czas na wybór bramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *