Budowa studni i badania wody

Jeśli chcemy posiadać studnię, która będzie dostarczała nam wody pitnej, kluczową sprawą staję się najwyższa jakość. Woda którą z niej będziemy czerpać powinna być czysta i smaczna. Budując studnię głębinową, mamy dostęp do ekologicznego rozwiązania problemu instalacji wodnej. Pozwoli ona zaoszczędzić niemało pieniędzy na eksploatacji wody. Ważnym jest jednak dobrze zbadać wodę która jest dostępna na naszej działce budowlanej, zanim zdecydujemy się zainwestować w studnię.

sztudniaNa szczęście można to sprawdzić. Należy zatrudnić specjalistyczną firmę, która zajmie się wszystkimi czynnościami, związanymi z badaniem toksyczności wody i jej dokładną analizą. Firma musi więc pobrać materiał do badań w postaci próbki owej wody. Istnieje podział badania wody. Wyróżniamy część fizykochemiczną i mikrobiologiczną.

Najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie czy woda rzeczywiście nadaje się do picia. Trzeba ocenić jej jakość i przydatność. Tym zajmuje się analiza fizykochemiczna. To pozwala specjalistom zacząć właściwą pracę, ponieważ na tej podstawie można wybrać narzędzia do pracy i filtry, które sprawią, że wszystko będzie dostosowane do klienta. Analiza fizykochemiczną określa PH wody i jej twardość oraz przeprowadzane są badania na obecność Manganu, Azotanów, Żelaza, Jonów amonowych, chlorków, chloru wolnego, chloru ogólnego. Badanie te obejmują również kontrole przewodności elektrolitycznej.

Analiza mikrobiologiczna wykonywana jest w tym samym celu. Dzięki niej można dowiedzieć się jakie filtry założyć lub czy będzie potrzeba zastosowanie dezynfekcji wody. W tym celu również wykonuje się badania, ale w tym przypadku są trochę inne. W tej analizie chodzi o obecność bakterii. Określone zostaje np. ilość mikroorganizmów, obecność enterokoku i inne.

Woda to rzecz niezbędna do życia i każdy o tym wie. Jest to oczywista rzecz, bez której ani rusz. Niestety należy pamiętać o tym, by zawsze była czysta, wysokiej jakości. Wodę z brudnej studni, aż nieprzyjemnie się pije. Trzeba sprawdzić jej poziom zanieczyszczeń, by upewnić się jakiej jest tak naprawdę jakości. Studnie muszą być przede wszystkim czyste.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *