Domy kanadyjskie – domy szkieletowe

Gry rozmawiamy z lokalnymi fachowcami na temat domów w typie kanadyjskim, bardzo często słyszymy że to złe rozwiązanie, że nie sprawdza się to, to i tamto. Ile w tym wszystkim prawdy? Cóż, zależy. Jeżeli dom tego typu będą stawiali fachowcy którzy taką właśnie mają o tych domach opinię – bez wątpienia wszystko co mówią będzie zgodne z prawdą. Wynika to z dwóch faktów. Pierwszy z nich, dotyczy samych fachowców właśnie. Choć dom ten z założenia można postawić nawet samemu i sam proces budowy wydaje się prosty, to jednak wymaga dbałości o detale. Niezbyt przekonany do tej metody, zapijaczony fachowiec  zrobi to z całą pewnością gorzej niż właściciel który zainwestował swoje pieniądze w tego typu dom.

wnetrze_domu_kanadyjskiego

Drugą sprawą są użyte materiały – nie ma sensu na nich oszczędzać, niewiele w ten sposób zyskamy a faktycznie możemy sporo stracić. Kluczowym przy budowie tego typu domu jest użycie dobrych materiałów i odpowiednia precyzja działania. Dlatego też należy zdać się na doświadczone firmy, które od wielu lat zajmują się budową drewnianych budynków.  Biorąc pod uwagę jak sporo tańszy potrafi być dom szkieletowy, należy nie oszczędzać na materiałach – to się zwyczajnie nie kalkuluje.  Budynek taki jest idealnym rozwiązaniem dla osób które są w domu raczej nieregularnie. Ze względu na duża bezwładność cieplną nagrzewa się on szybko a przy użyciu odpowiednich sterowników można sterować procesem ogrzewania nie będąc w domu, za pomocą Internetu.

dom_kanadyjski_budowa

Nie ma sensu wyliczać tutaj każdej wady która będzie Państwo przytaczana przez wielu rodzimych budowlańców – mogę jednak zapewnić że absolutnie każdą z nich, można albo przekuć w zaletę, jak widać na powyższym przykładzie, bądź też zniwelować do poziomu niejednokrotnie lepszego niż w typowym budownictwie polskim.

drewnianachatka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *