Instalacja elektryczna podczas zakupu mieszkania

Pamiętaj, sprawdź jakość instalacji elektrycznej przy zakupie mieszkania

Zakup mieszkania jest dość dużym wydatkiem, dlatego szukamy często okazji i kupujemy takie, na które nas stać. Czasami udaje nam się doczekać miejskiego lokum, które niestety nadaje się zawsze do generalnego remontu. Przy robieniu kosztorysu remontu, bez względu na to, w jak starym budownictwie ono się znajduje trzeba wziąć pod uwagę także wszystkie instalacje. Warto poprosić o sprawdzenie fachowców od instalacji elektrycznych, wodnokanalizacyjnych i grzewczych.

Mieszkania kupowane na rynku wtórnym często doprowadzone są do ruiny. Powierzchowny remont zwykle bywa bezsensownym wydatkiem w chwili gdy pominiemy w nim choćby tylko instalacje elektryczne. Stare kable używane w budownictwie mieszkaniowym posiadały łatwopalne osłonki, które nawet przy drobnym spięciu płonęły pod tynkiem. Warto więc, zdjąć choćby odrobinę wierzchniej warstwy tynku, by zobaczyć, jaki stan mają obwody elektryczne. Należy to zrobić jednak w kilku pomieszczeniach. Poprzedni właściciele mogli przecież wymieć tylko w jednym pomieszczeniu fragment instalacji.

Jeśli remontujemy już kupione przez nas mieszkanie warto zapoznać się z nowymi przepisami, dotyczącymi dystrybucji energii elektrycznej. Wymiana całej instalacji jest też dobrym rozwiązaniem na dostosowanie jej do wymarzonego wnętrza. Z całą pewnością zarówno oświetlenie, jak i gniazdka nie będą idealnie pasowały do naszych planów. Szczególnie, gdy mieszkanie od lat nie było remontowane i nie posiada podziału oświetlenia na: główne, boczne i przypodłogowe. Obecne wnętrza wymagają idealnego doświetlenia pewnych stref. Oczywiście chodzi o światło intymne, które powszechnie stosowane jest prawie w każdym pomieszczeniu. Daje ono ciepłą, żółtą barwę i nie jest jaskrawe.

Dla oszczędności, można wówczas zastosować ciepłe żarówki LED lub taśmy LED. Boczne światło intymne wspaniale oświetla struktury na tynku oraz dekoracje na ścianach. Także tworzy idealny nastrój do romantycznych chwil we dwoje. Szczególnej uwadze należy się remont instalacji w łazienkach i kuchniach, gdzie używa się największej liczby sprzętów AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *