Instalacja w salonie

Salon to miejsce, które jest najbardziej reprezentatywną częścią domu lub mieszkania. To właśnie tutaj przyjmujemy gości i organizujemy przyjęcia.

W Salonie także relaksujemy się i odpoczywamy ciesząc się ciepłem kominka i oglądaniem telewizji. Właśnie w tym pomieszczeniu instalacje elektryczne doprowadzane są do miejsca przed, którym stoi sprzęt RTV. Każdy w swoim mieszkaniu ma co najmniej jeden telewizor, który zwykle ustawiony lub powieszony jest naprzeciw kompletu wypoczynkowego w salonie lub pokoju dziennym. Telewizor wymaga jednego gniazdka elektrycznego oraz gniazdka antenowego, podłączonego do konwektora talerza anteny satelitarnej lub anteny dachowej, analogowej. Odbiornik telewizyjny zwykle połączony jest z dekoderem do odbioru programów cyfrowych oraz z wzmacniaczem i zestawem głośników. Wiele osób posiada do telewizora podłączone urządzenia typu Xbox 360, PlayStation, z kontrolerem ruchu, dzięki którym w salonie można się doskonale bawić. Zwykle bardzo duży salon jest idealnym miejscem zabaw ruchowych.

Najmodniejszymi w ostatnim czasie telewizorami są płaskie smart TV, które mają tyle funkcji, że trudno je ogarnąć. Do telewizora podłączone są również odtwarzacze DVD, tunery i inne urządzenia nagłaśniające. Wszystko to tworzy niesamowity zbiór sprzętu ustawiony na jednej komódce. Sprzęt ten połączony jest setkami kabli i kabelków, a każdy element dodatkowo wymaga gniazdka elektrycznego. Dlatego w strefie, gdzie planujemy postawić sprzęt RTV ważne jest zamontowanie listwy z wieloma gniazdkami. Jeśli nie posiadamy instalacji centralnego, warto pamiętać o dodatkowych gniazdkach dla odkurzacza lub myjki parowej do podłóg.

W salonie czasami korzystamy z laptopów, które w każdej chwili mogą potrzebować dodatkowo źródła zasilania. To wskazówka dla inwestorów, by pamiętali o wyposażeniu salonu w odpowiednią ilość punktów. Nawet, jeśli będzie tych punktów zbyt dużo niczemu to nie zaszkodzi. Tym bardziej, że na rynku dostępne są maskujące elementy do gniazdek, które nie rzucają się w oczy i nie szkodzą wybranym aranżacjom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *