Kabina prysznicowa

kabina-prysznicowa-z-hydromasazem-wanna

Kabina prysznicowa to obowiązkowy element wyposażenie niejednej dzisiejszej łazienki. Mało tego, coraz to częściej zdarza się, iż rezygnuje się z wanny na rzecz samej kabiny prysznicowej właśnie. Jak wygląda oferta jeśli idzie o ten konkretny element wyposażenia łazienki?

kabina_prysznicowa
Brodzik nie zawsze jest integralną częścią kabiny prysznicowej. Może zdarzyć się, że trzeba będzie go kupić osobno. Sprawa z brodzikiem ma się podobnie do sprawy z wannami – występują w różnych wersjach a najpopularniejszy materiał z jakiego obecnie są wykonywane, to akryl. Co prawda brodzik taki nie będzie miał nigdy takiej wytrzymałości jak wykonany z żeliwa czy innego, wytrzymałego materiału, ale o ile nie jesteśmy kimś kto waży zdrowo ponad 100 kilogramów, raczej nie powinniśmy martwić się o to czy ten element kabiny prysznicowej wytrzyma użytkowanie przez nas. Co się tyczy materiału z którego będzie wykonana sama kabina, tutaj w grę wchodzi szkło czy też właśnie akryl. Szkło rzecz jasna jest hartowne oraz „bezpieczne”, czyli takie, które po ewentualnym rozbiciu, rozsypie się na małe kawałeczki o zaokrąglonych krawędziach, dzięki czemu nie zrobimy sobie krzywdy (przynajmniej w teorii).

Kształt kabiny najczęściej jest uwarunkowany wielkością naszej łazienki i dostępnej w niej przestrzeni. Na ogół kabiny są półokrągłe, czworokątne, półokrągłe. Rzecz jasna, można sobie zamówić kabinę o  dowolnym kształcie i wiązać się to z odpowiednią opłatą. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy jeszcze musieli zdecydować się na drzwi. W zależności od kształtu, dostępne będą modele z drzwiami uchylnymi oraz przesuwanymi – jedno bądź wieloczęściowe. Należy zwrócić uwagę czy materiały, które zostały użyte do produkcji kabiny, posiadają powłokę chroniącą je przed powstawaniem kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *