Kamienne i drewniane parapety

images

Wszyscy chcieliby posiadać w swoim domu ładne oraz porządne parapety. Parapety (z ang. windowsills) są częściom dekoracji naszych okien}. Tymczasem parapety coraz to regularniej znajdują inne zastosowanie, np.jako miejsce na inne dekoracje lub rzeczy ozdobne. Rośliny to najczęściej wykorzystywany element dekoracyjny parapetów. Szczególną rolę posiada także wariant parapetu. Architekci budowlani twierdzą, że ten dodatek jest zakończeniem okna oraz detalem zabezpieczającym mury domu. Co do tego wcale się nie mylą. Przeto też materiał z jakiego został stworzony parapet ma ogromne znaczenie. Dobry parapet powinien być solidny, solidny i stylowy.

1. Parapety wykonane z drewna.
Doskonałe uzupełnienie domów, jakie są zbudowane z bali i z wykończeniami z drewnianej oblicówki. W połączeniu z oknem oraz ścianą tworzą wymowną oraz dopasowaną przestrzeń. Wykorzystuje się go aby nie przyciągać uwagi mieszkańców. Powinien oddawać głębię ściany, na której znajduje się okno, a w czasie połączenia z oknem subtelnie ją uwydatniać. Drewniane parapety idealnie wyglądają również z naturalnymi materiałami, takimi jak cegły lub drobne kamyczki. Niekiedy spotyka się drewniane parapety w połączeniu z otynkowaną ścianą, jakiej dopisuje nie tylko ciepła lecz także charakteru. Drewniane parapety są niekiedy też uzupełnieniem drewnianych okien a także innych drewnianych komponentów, np. podbitek, fragmentów wykończeniowych ścian. Decydując się na drewniane parapety należy uważać na właściwości drewna. Bardzo mocno reaguje ono albowiem na czynniki atmosferyczne, w efekcie czego może dojść do pęknięć i nie schludnych przebarwień.

parapetdrewniany1

2. Kamienne parapety.
Wyjście godne każdego eleganckiego domu. Wykwintne wykończenie okna zrobione z kamienia sztucznego lub naturalnego. Polerowane parapety wykonane z kamienia są odwzorowaniem bogactwa oraz wytworności. Pasują do domów prostych inspirowanych architekturą dworków. Ciekawie komponują się w połączeniu z kamiennymi cokołami albo wykonanymi z kamieni wykończeniami ścian. Naturalne kamienie, które przeważnie stosowane są do produkowania kamiennych parapetów to: granit, bazalt, sjenit, łupek bądź też piaskowiec. Parapety nie powinny być wytwarzane z marmuru, bowiem budowa tego kamienia jest chropowata. Kamienne parapety są najwytrzymalsze oraz w najwyższym stopniu wytrzymałe na zmieniające się w naszym klimacie warunki pogodowe. Parapety z naturalnego kamienia występują w różnorodnych barwach, tonach i fakturach.

143877

To raptem dwa z wielu rodzajów parapetów. Fabrykanci windowsills prześcigają się coraz to nowsze wzory parapetów i w technikach wykonania tych jakże niezbędnych elementów okiennych. Przeglądając neta znaleźć można wiele różnych ofert, jednak warto czasem poszukać czegoś, co rzeczywiście do perfekcji będzie wyglądać w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *