Kilka słów o zraszaczach

Zraszacz stacjonarny

Zbliża się lato, po intensywnym czasie przygotowania ogrodu do pełni świetności nadchodzi czas rozkoszowania się jego urokami. Brzmi świetnie, jednak jest jeszcze jedna rzecz, bez której trawa może nie wyglądać tak świetnie. Pamiętajmy o nawadnianiu. W zależności od wielkości działki i naszych potrzeb możemy dobrać odpowiedni dla siebie sposób nawadniania.

Zraszacze ogrodowe są niezbędne dla osób posiadających większe działki. Rozróżniamy trzy rodzaje. Każdy znajdzie coś dla siebie:

Zraszacze ręczne– jest to po prostu wąż ogrodowy. Do niego możemy dobrać dyszę lub pistolet. Najbardziej polecany jest pistolet, dzięki któremu możemy ustawić siłę oraz natężenie strumienia. Jest on jednak droższy od zwykłej dyszy. Nie zapominajmy również o doborze odpowiedniego łącznika.

Zraszacz_reczny

Zraszacze stacjonarne– czyli jak nawadniać ogród bez straty własnego, tak cennego czasu. Nam przypada tylko sprawa ustawienia i podłączenia zraszacza, w trakcie podlewania my możemy zająć się czymś innym. Wersja stacjonarna jest wygodniejsza, gdy mamy do czynieni a z dużą powierzchnią. Istotną funkcją jest regulacja zasięgu i kierunku strumienia. W niektórych modelach możliwe jest także ustawienie kąta strumienia wody. Na wąskich działkach skuteczny będzie zraszacz wahadłowy. Mając do czynienia z mniej regularnymi kształtami wybierzmy zraszacz rotacyjny.

Zraszacz stacjonarny

Zraszacze wykorzystywane w instalacjach– w tej grupie możemy wyróżnić zraszacze wynurzalne, wynurzalne wahadłowe (posiadające ruchomą głowicę) oraz powierzchniowe. Zraszacze wynurzalne okażą się być przydatne przy większych powierzchniach. Montowane są na równi z powierzchnią ziemi i wysuwają się tylko w trakcie pracy. Woda doprowadzana jest do nich pod ziemią, Warte wspomnienia są mikrozraszacze, które nadają się do podlewania rabatek i krzewów. Mają mały zasięg strumienia wody. Należy uważać na nie w trakcie koszenia, bo w łatwy sposób mogą zostać uszkodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *