Kilka szybkich porad remontowych

remont

W dzisiejszym wpisie, pragniemy państwu podać szybkie, zwięzłe porady związane z tym co czeka każdy dom czy mieszkanie – czyli z remontem. Podajemy je w bardzo skróconej formie, gdyż nie ma tutaj po prostu nad czym się rozwodzić. Zapraszamy do lektury!

  1. Usuwanie starych kołków (numeracja czerwona – patrz zdjęcie) Stare kołki możemy pozostawić w ścianach, ponieważ często w trakcie ich wyciągania powstają duże ubytki. Jeśli jednak kołek jest słabo umocowany, lepiej go wyciągnąć (np. za pomocą korkociągu) i uzupełnić ubytek w ścianie (zwykle gipsem). Warto to zrobić, zwłaszcza gdy nowy kołek ma być umieszczony w pobliżu starego.
  2. Wata w ścianę Trik ten sprawdza się przede wszystkim w przypadku ścian pokrytych tapetami typu raufaza. Dziury po kołkach – zamiast gipsem – wypełniamy kłębkami waty, a następnie dotknięciami pędzla pokrywamy warstwą farby ściennej.
  3. Wzmacnianie kołka Często zdarza się, że wiertło wpada w pustą przestrzeń w ścianie lub stropie i nie udaje się pewnie zamocować kołka. Rozwiązaniem jest Fix.it firmy Fischer – okrągłe kawałki włókniny, które zanurza się w wodzie i wilgotne nakłada na kołek. Kołek wraz z „okładem” wkłada się do otworu, gdzie „bandaż” twardnieje. W razie potrzeby można użyć kilku wkładek Fix.it.
  4. Szybkie wypełnianie niewielkich rys Małe rysy i pęknięcia tynku wypełniamy akrylową masą spoinującą, którą po utwardzeniu można pomalować. Świeżo nałożoną masę wygładzamy specjalną szpachelką wyrównującą lub palcem zwilżonym płynem do zmywania naczyń.
  5. Odsłanianie głębokich rys Głębokie rysy w tynku lekko poszerzamy oraz pogłębiamy dłutem aż do samego muru, zwilżamy odsłonięte miejsce wilgotną gąbką, a następnie wypełniamy masą szpachlową do wypełniania ubytków.
  6. Masa gipsowa bez grudek Tajemnica przygotowania masy gipsowej pozbawionej grudek polega na kolejności dodawania mieszanych składników. Najpierw wlewamy wodę, a dopiero potem dodajemy gips. Nigdy odwrotnie! Pojemnik należy przy tym wypełnić wodą w jednej trzeciej, a następnie stopniowo dosypywać gips, aż zalegnie pod powierzchnią wody równomiernie grubą warstwą. Mieszankę należy na krótko pozostawić, by namokła, i następnie rozmieszać wąską szpachelką, aż uzyska jednolitą konsystencję.

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *