Koszty mebli ekologicznych i na zamówienie

hebanowaszafa

Osoby zainteresowane meblami ekologicznymi są bieżąco z innymi tematami dotyczącymi ekologii. Większość z nich nie przypuszcza, z czego wynika tak wysoka cena tychże mebli. W Internecie znajdziecie naprawdę nie wiele informacji na ten temat. Głównym powodem dużej ceny mebli ekologicznych jest czas ich wykonania. Z reguły jest on zdecydowanie dłuższy od produkcji normalnych mebli.

Jeżeli wybrany materiał okaże się iście egzotyczny, to z pewnością w skład ceny wejdzie nie tylko koszt jego zakupu za granicą, ale także sprowadzenie i koszty celne. Na tym wszystkim musi też zarobić producent ustanawiając własną i często wysoką marżę za wykonanie takich mebli. Nie jednokrotnie są to także meble na specjalne zamówienie, a to oznacza specyfikację dopasowaną do gustu danego klienta – nie tylko wydłuża to proces produkcji, ale także wykończenia danego produktu. Oczywistym wpływem na cenę mebli ekologicznych jest także wybór materiału. Jeżeli zdecydujemy się na coś mało popularnego w naszym kraju to musimy liczyć się z sporo wyższą ceną.

Popularne materiały drewniane są już z reguły tańsze, jednak warto zastanowić się nad wyborem dobrego gatunku drewna, gdyż nie każde nadaje się do danego typu mebli – np. sosna jest bardzo łagodna i nie nadaje się do większości mebli, gdyż widać na niej wszelkie wgniecenia i zarysowania. Kolejnym czynnikiem mocno odbijającym się na cenę ekologicznych mebli jest wciąż rozwijająca się na nie moda. Nie są to meble powszechnie produkowane, dlatego ich cena jest odpowiednio wysoka. Ten czynnik jest kierowany całkowicie przez producentów mebli, którzy korzystają z przysłowiowego boomu na modę ekologiczną.

W skład ceny mebli ekologicznych wchodzi, więc nie tylko dłuższa praca, ale także wykorzystany – czyt. mało popularny – materiał z którego są wykonane oraz przede wszystkim marża producentów. Proceder w postaci wysokiej marży można zlikwidować produkując własne meble. Jedyny koszt to zakup materiałów oraz czas poświęcony na ich skręcanie – tego rodzaju rozwiązanie często okazuje się nawet dwukrotnie tańsze, niż w przypadku zakupu gotowych mebli od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *