Kotły CO: gazowe kotły jedno- i dwufunkcyjne

kotly_CO

W zależności od tego jaki wybierzemy kocioł, takie funkcje ten kocioł spełni. Kotły CO nie tylko zasilają tj. ogrzewają wodę w instalacji centralnego ogrzewania, ale mogą też służyć jako podgrzewacze wody wykorzystywanej w celach kuchennych czy sanitarnych. Mogą, ale nie muszą. Dlatego kotły CO dzielimy na kotły jednofunkcyjne i dwu-funkcyjne.

Już z samych ich nazw wynika, że to kotły dwu funkcyjne ogrzewają wodę w instalacji CO i wodę, z której korzystamy w kuchniach i łazienkach. Kotły CO jednofunkcyjne pozbawione są tej drugiej funkcjonalności.

Kotły gazowe jednofunkcyjne są uboższe, nie znaczy to jednak, że nie możemy ich udoskonalić. Mianowicie dokupując tzw. zasobnik do podgrzewania wody i integrując zasobnik z kotłem uzyskamy równocześnie efekt podobny do pracy kotła dwu funkcyjnego.

tryb_pracy_jednofunkcyjny_kociol

kociol_jednofunkcyjny

Jeśli kotły gazowe wykorzystywane są również do podgrzewania wody dla celów użytkowych przy ich zakupie , lub zakupie zasobników, należy zwrócić szczególną uwagę na pojemność zbiornika w którym podgrzewana jest woda – odpowiednia na nasze potrzeby pojemność tj. dostosowana na przykład do liczby mieszkańców, zaoszczędzi nam przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *