Kuchenka mikrofalowa w kuchni

Nie każdy dom czy też mieszkanie oferuje miejsca na pełnoprawny piekarnik. A nawet jeśli takowe miejsce się znajdzie, nigdy nie zaszkodzi mieć czegoś, co momentami zastąpi to urządzenie. Nic tak dobrze nie spisze się w tym zadaniu jak kuchenka mikrofalowa.

kuchenka_mikrofalowa
Czy danie z niej są zdrowe? Cóż, zależy co w niej przygotujemy. Jeżeli będziemy żywili się jedzeniem wysoko przetworzonym bogatym w różnego rodzaju poliuraniany azbestu – nie będzie dobrze. Niektóre potrawy potrafią być wręcz zdrowsze, gdy przygotujemy je w mikrofalówce, niż gdybyśmy mieli je smażyć.  Bezsprzecznie jednak kuchenka mikrofalowa jest przydatna gdy się nam spieszy. Nie wymaga ceregieli i szybko robi to, co od niej należy. Paradoksalnie, to najtańsze i najprostsze modele są najszybsze w użyciu – szczególnie te sterowane mechaniczne. Kuchenki sterowane elektronicznie, najczęściej wymagają od nas podania rodzaju potrawy i jego wagi. A to rzecz jasna wydłuża proces przygotowania posiłku. Istnieją także – a jakże – inteligentne kuchenki mikrofalowe. Cudeńka te potrafią same ocenić co mają na talerzu, ile to waży i jak długo należy to bombardować mikrofalami by to ugotować bądź po prostu rozmrozić.  Niektóre modele, w szczególności te starsze, nie dysponują mechanizmem automatycznego wyłączania w razie otwarcia drzwiczek urządzenia w trakcie jego działania – takich urządzeń powinno się unikać.

kuchenka_mikrofalowa_budowa

Prawdę powiedziawszy, powinno się unikać także otwierania urządzeń które posiadają odpowiednie zabezpieczenie. Dzisiejsze kuchenki posiadają kilka trybów działania. Najczęściej jest t o rozmrażania, grill, szybkie podgrzewanie i termoobieg. Co ciekawsze modele mogą jeszcze poszczycić się funkcją gotowania na parze – co jest bardzo przydatne dla osób na diecie, czy też funkcją opiekania (czego z kolei osobom na diecie nie polecamy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *