Ławki parkowe

lawki_ogrodowe

Ławki parkowe to specyficzny rodzaj ławek ogrodowych. Muszą być naprawdę solidne aby wytrzymać intensywną eksploatację w parku lub na skwerze. Dlatego do budowy ławek parkowych używa się solidnych desek, czasem betonu, żeliwa lub kształtowników stalowych. Dawniej popularne były ławki parkowe na ohydnych betonowych wspornikach lub stelażach ze stalowych płaskowników. Dzisiaj coraz częściej widujemy ławki parkowe z drewnianych listew na żeliwnych nogach.

Bardzo ładnie wyglądają takie ławki do parku, zwłaszcza na początku. Z biegiem czasu ich wygląd traci, głównie za sprawą niewłaściwej jakości drewna użytego do wyrobu ławek parkowych. Jednak i tutaj zdarzają się wyjątki. Dobrej jakości ławki parkowe wykonane są z dobrze wysuszonego, bezsęcznego drewna olchowego. Impregnowane i malowane preparatami wysokiej jakości. Ostatnie malowanie wykonywane jest pistoletem dla nadania gładkości listwom drewnianym, które przykręcane są wkrętami a nie śrubami na wylot. Ławka parowa z oferty sklepu zestawy-ogrodowe.pl:

lawki_parkowe

Tak wykonane ławki parkowe nie ulegną szybkiej degradacji i długo będą cieszyć mieszkańców. A kosztują tyle samo co inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *