Mała łazienka i co się z nią wiąże

mała łazienka

Problem małej łazienki może spotkać każdego z nas, jednak mają go przede wszystkim osoby mieszkające w wieżowcach i blokach. Jednak nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić, zaprojektowanie małej łazienki wymaga od nas wprawdzie większego zaangażowanie, ale jak mówi przysłowie małe jest piękne.

Jeśli nasza łazienka jest naprawę mała watro zdecydować się ma umieszczenie w niej dużego lustra, które znacznie powiększy optycznie przestrzeń. W małych łazienkach stawiajmy raczej na kabiny prysznicowe, które nie zajmują tak dużo przestrzeni jak wanna. Warto również wybrać kabinę o półkolistym kształcie, która sprawia wrażenie zdecydowanie mniejszej i dzięki swojemu opływowemu kształtowi nie zajmuje dużo miejsca. Musimy pamiętać, że łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i nie powinno zabraknąć w niej podstawowych akcesoriów oraz dodatków. W małych łazienkach możemy zastosować również umywalnie, które mają zdecydowanie mniejsze rozmiary a również bardzo ładnie się prezentują. W małych łazienkach kolor płytek powinien być jasny by nie stwarzać wrażenia przytłaczania. Ważne jest również dobrze dobrane oświetlenie oraz jego rodzaj, w łazienkach zarówno małych jak i dużych powinniśmy zdecydować się montaż światła na suficie, które będzie głównym źródłem oświetlenia oraz na zamontowanie światła obok lusterka, które będzie ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie zarówno podczas golenia jak i porannego makijażu.

Mała łazienka, która jest dobrze zagospodarowana może wyglądać równie pięknie jak duża a może nawet lepiej. Ważne by już na początku nie zniechęcać się niewielką powierzchnia, jaką mamy do zagospodarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *