Mieszkanie w bloku – wady i zalety

blok

Czy zastanawialiście się nad tym jak to jest mieszkając w bloku, gdzie większość mieszkańców jest dla siebie anonimowa? Jeżeli już mieszkamy w bloku to, czy jesteśmy zadowoleni z takiego mieszkania? Zastanawiając się nad kupnem mieszkania w bloku musimy wziąć pod uwagę jego infrastrukturę, gdzie są położone przedszkola, szkoła, jak daleko będziemy mieli do pracy, i przede wszystkim, na którym piętrze ma się mieścić.

Wybierając np. mieszkanie na 10 piętrze możemy być zadowoleni, przede wszystkim z widoków. Jeżeli jeszcze mieszkanie to mieści się nad morzem, to można tylko pozazdrościć. Dzisiaj bloki są zadbane, odnowione, pomalowane na kolorowo i ocieplone.  Patrzenie na nie sprawia przyjemność. W takim bloku najczęściej mieszka czterdzieści rodzin, na każdym piętrze mieszczą się cztery mieszkania.

 W blokach jest częsta „rotacja” lokatorów, mieszkania są sprzedawane, wprowadzają się nowi lokatorzy. Fajnie jest mieć sąsiadów w swoim wieku i żyć z nimi w pozytywnych relacjach. Jak czegoś nam zabraknie, to zawsze możemy liczyć na którąś z sąsiadek. Owszem zdarzają się przypadki, że nie trafimy na „życzliwych” nam sąsiadów, lecz na takich, którzy uprzykrzą nam życie.

 W bloku nie trzeba się martwić o ogrzewanie, ponieważ jest centralne, o odśnieżanie chodnika i o sprzątanie schodów, od tego jest gospodarz domu. Wszystko jest wliczone w koszty czynszu. Nie interesują cię cieknące dachy, kapiące rury czy sypiące tynki. Jeśli zdarzy się jakaś awaria zgłaszasz to do zarządcy budynku, a on ma obowiązek się tym zająć. Mieszkanie w bloku to zbiorowisko ludzi, w którym każdy ma inne gusty i upodobania, więc powinniśmy postarać się dopasować się do reszty. Nie powinno to być trudne.

Jeżeli znudzi nam się siedzenie na kanapie, to zawsze można wyjść na balkon, na którym można posadzić wspaniałe kwiaty, napić się kawy lub wina, popatrzeć na plac zabaw czy parking pod blokiem.  Rano można posłuchać świergotu ptaków i budzącego się do życia osiedla. Mieszkać w bloku wcale nie jest strasznie. Bądźmy dla siebie mili, to nic nie kosztuje a bardzo ułatwia życie. Wcale nie musimy być anonimowi dla swoich sąsiadów ani oni dla nas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *