Panele podłogowe ich grubość i połysk

211434-majster-plus-oferuje-panele-podlogowe-z-montazem-6 (1)

Podczas zakupu zwróć uwagę na grubość i połysk paneli.

W pierwszej części artykułu o panelach podłogowych pisaliśmy o ich rodzajach , oraz bardzo dużej popularności. Udzieliliśmy kilka cennych wskazówek czym kierować się podczas ich kupna. W dzisiejszym artykule, poruszymy kilka innych rzeczy na które, również powinieneś zwrócić uwagę decydując się na zakup paneli a będą to ich grubość i połysk.

Połysk paneli podłogowych

  Jak  mówi definicja połysk to wrażenie optyczne powstające na skutek rozpraszania czy też odbicia światła an różnych powierzchniach zarówno stałych jak i ciekłych. Również panele podłogowe posiadają swój połysk. Zewnętrzna ich część, jest powleczona specjalnym połyskliwym materiałem. czym charakteryzuje się połysk na takich materiałach, proste twierdzenie mówi, że im bardziej połyskliwa jest powierzchnia, tym mocniejsze jest odbicie światła i kolor jest mocniejszy. Do rad praktycznych, którymi możemy się z wami podzielić to sposób układania takich paneli szczególnie w miejscach, które nie są zbyt intensywnie nasłonecznione. Podłogi na których układa się panele matowe, wyglądają bardzo naturalnie w pomieszczeniach do których dociera duża ilość naturalnego światła.

Grubość paneli

Jeżeli chodzi o grubość paneli to mogą one przyjmować następujące wymiary od 6 do 10 milimetrów. grubszy panel to droższy panel, pamiętaj jednak, że grubość paneli podłogowych ma wpływ na trwałość i stabilność. Decydując się na zakup cienkich paneli, powinieneś je zamontować w najmniej używanych pomieszczeniach. Panele, które chciałbyś aby ci posłużyły przez dłuższy okres czasu powinny, mieć co najmniej 8 mm grubości, modele o mniejszej grubości mogą się odkształcać i rozłączać.

jeżeli zamawiasz panele, koniecznie zapytaj o darmowy montaż. Większość sklepów, hurtowni gwarantuje to swoim klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *