Piła elektryczna dla twojego ogrodu

Pila_elektryczna

Każdy, kto w swoim ogrodzie posiada krzewy i drzewa, powinien zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do ich pielęgnacji. W rozległych sadach i ogrodach przydają się specjalistyczne narzędzia jak np. łańcuchowa piła elektryczna, która usprawnia ogrodowe czynności.

pilaelektryczna

Pilarki elektryczne są lekkie, ciche i w przeciwieństwie do spalinowych nie produkują spalin. Ich budowa jest prosta i nie musimy dbać ani o prawidłowe napięcie łańcucha, ani o poziom oleju w układzie smarowania. Posiadają jednak swoje wady, a mianowicie pole manewru nimi jest ograniczone długością kabla, więc jeśli mamy do przycięcia większą ilość roślin jest to niemały problem. Na szczęście, z rozwiązaniem takiego problemu przychodzą piły akumulatorowe.

Piły łańcuchowe kupowane są najczęściej przez osoby indywidualne. Ich cena jest bardzo przystępna bo można zakupić ją nawet w cenie 130-140 zł. Oczywiście, kwota ta wzrasta w zależności od parametrów urządzenia i producenta więc może osiągać nawet kilkaset złotych.

Przy zakupie piły elektrycznej należy zwrócić uwagę na jej moc, najpopularniejsze pilarki są o mocy 1600 W, która wystarcza do ich amatorskiego używania w celach domowych (cięcie drewna do kominka, formowanie drzew i krzewów). Ponadto kryterium wyboru stanowić powinny również długość miecza oraz producent. Miecze mierzą zwykle około 35-40 cm, co nie pozwala na ścinanie drzew o dużej średnicy pnia. Biorąc pod uwagę firmę produkującą urządzenie warto zapoznać się z możliwościami serwisowania i ewentualnego zakupu części zamiennych. Konieczność naostrzenia lub wymiany łańcucha jest bardzo częstym zjawiskiem, ponieważ przy ściananiu drzew w ogniwa łańcucha dostają się tępiące go drobiny piasku. Ze względu na możliwość samodzielnego naostrzenia łańcucha pilarki kolejnym kryterium wyboru może być umieszczenie w zestawie odpowiedniego pilnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *