Pokój dla nastolatka

pokój nastolatka

Urządzenia pokoju dla nastoletniego syna lub i córki nie jest wcale tak proste jak na początku może się wydawać. Dzieci mają w tej kwestii niejednokrotnie tak duże wymagania, że rodzice nie są w stanie im sprostać przede wszystkim ze względów finansowych.  

Jednak urządzając pokój dla nastolatka ważne jest by dziecko w uczestniczyło w tym procesie, by mogło wybierać przedmioty oraz aranżować cały wystrój pokoju. W większości przypadków inspiracją w trakcie urządzanie pokoju są zainteresowania czy też pasje naszej pociechy. Zamontowanie plakatów czy też naklejek o wybranej tematyce pozwala, aby zbuntowany nastolatek wyraził siebie i pokazał to, co lubi. A własny pokój nadaje się do tego idealnie. Podczas urządzania pokoju ważne jest również by dziecko mogło wprowadzać w nim zmiany również w późniejszym okresie, w tym wielu, bowiem wszelkiego rodzaju upodobania i preferencje bardzo szybko się zmieniają. Dlatego wykonując remont pokoju musimy pamiętać ze wszystko musi być staranie wykonane, nie możemy pozwolić sobie np. na niezbyt dokładne pomalowanie ściany tłumaczone, że i tak w tym miejscu będą stały meble. Może dzisiaj meble zajmują tą miejsce, ale jurto wszystko może wyglądać inaczej. Najważniejszą częściom pokoju dla nastolatka powinno być biurko i regał na książki. Zarówno regał jak i biurko powinny być usytułowane blisko okna by zapewnić jak największą ilość światła naturalnego w trakcie nauki. Dodatkowo na biurku nie powinno zabraknąć lampki, która będzie dodatkowym oświetleniem pokoju. Ważnym elementem w tym pokoju jest łózko, które powinno być przede wszystkim wygodnie oraz pasować do całego wystroju.

Wspólne urządzanie pokoju z nastoletnim synem czy córką ma korzystny wpływ również na relacje, które panują pomiędzy dzieckiem i rodzicami. Podczas wspólnego planowania poznajemy swoje dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *