Przepis na udaną przeprowadzkę

Przeprowadzka

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nowego M. Po wykończeniu wszystkich pomieszczeń pod klucz czas na przeprowadzkę. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Radzimy, jak zapanować nad przedmiotami i w miarę bezboleśnie wprowadzić rzeczy do własnego mieszkania.

Na żywioł lub planowo

Spontan to metoda dla odważnych. Zamiast planować krok po kroku przeprowadzkę, można zupełnie spontanicznie zacząć przenosić lub przewozić rzeczy i sprzęty do nowego mieszkania. Dotychczasowi sąsiedzi, rodzina (bliższa i dalsza) oraz przyjaciele mogą nam w tym pomóc, o ile oczywiście dobrze z nimi żyliśmy i są oni gotowi do niesienia pomocy. Pójście na żywioł należy odradzić – taka przeprowadzka bez ładu i składu potrwa w nieskończoność, będzie kosztowna i z pewnością nadszarpnie nam nerwy.

O wiele lepiej jest usiąść z notesem i ołówkiem w ręku i zaplanować poszczególne etapy przemieszczania rzeczy do nowego lokum. Metoda ta pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Ochroni również i nerwy, co ma niebagatelne znaczenie, bo przeprowadzka to i tak duży stres.

Oto nasze rady, jak zorganizować przeprowadzkę:

 • Zrób remanent w domu – wypisz rzeczy do zabrania, jak i te zbędne, których nie zabierzesz do nowego mieszkania.
 • Rzeczy zbędne oddaj, sprzedaj lub zrób przed domem wystawkę.
 • Przedmioty nie nadające się do użytku – poddaj recyklingowi (zamów nieduży kontener w firmie gospodarującej odpadami).
 • Nie wyrzucaj do kubła urządzeń elektrycznych i elektronicznych – je też trzeba poddać recyklingowi – tak stanowi prawo. Zawieź je do punktu zbiórki zużytego sprzętu (ZSEE).
 • Kup kartonowe pudła różnych rozmiarów. Zapakuj do nich rzeczy do zabrania. Opisz zawartość pudełek.
 • Rozmontuj meble lub przygotuj je do przewozu w całości, okładając rogi dla ochrony np. gąbką lub folią.
 • Zamów transport i przewieś dobytek.
 • Wnieś wszystkie przedmioty do mieszkania.
 • Urządź się i mieszkaj szczęśliwie!

Zleć przeprowadzkę specjalistom

Jeśli cenisz sobie spokój i dysponujesz zapasem gotówki – możesz outsourcować proces przeprowadzkowy, czyli zlecić cały ten bałagan specjalistycznej firmie. Te najlepsze nie tylko zapakują rzeczy i przewiozą je do nowego M, ale też wniosą je do środka, skręcą i ustawią meble – wszystko według Twoich wskazówek.

Oczywiście warto wcześniej poszukać w internecie najbardziej atrakcyjnych ofert i sprawdzić opinie o usługach świadczonych przez firmę, którą zamierzamy zatrudnić. Przezorny zawsze ubezpieczony zawczasu!

2 Responses to Przepis na udaną przeprowadzkę

 1. Adam pisze:

  Wolałbym nie zlecać przeprowadzki specjalistom, chociaż niekiedy ludzie nie mają na to sami czasu. Dla niektórych taka opcja może być jak najbardziej przydatna, jednak ja wole mieć wszystko pod okiem i wiedzieć co, gdzie i kiedy zostało spakowane czy przewiezione.

  • admin pisze:

   Czasami jednak warto wziąć ekipę, która pomoże Ci w przeprowadzce. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu dwupokojowym i nie posiadasz zbyt dużej ilości rzeczy do przeniesienia to samemu poradzisz sobie na bank ale co ma powiedzieć rodzina przeprowadzająca się z domu jednorodzinnego, skąd wywieźć muszą ze 3 ciężarówki mebli i rzeczy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *