Rady remontowe raz jeszcze

Remont mieszkania

W związku z niemałą popularnością naszego ostatniego wpisu w temacie porad remontowych, postanowiliśmy udzielić ich jeszcze kilka. Zapraszamy do zapoznania się z nimi oraz co ważniejsze – korzystania z nich!

  1. Przedłużony czas przydatności gipsu Czas przydatności gipsu budowlanego do obróbki (tzw. czas zachowania stanu plastycznego) możemy wydłużyć, dodając do niego białego kleju do drewna. Wystarczy duża łyżka na wiaderko gipsu. Specjaliści mieszają tzw. klej zajęczy w stosunku 1:12 z wodą i dodają go do gipsu. Pomieszczenie, w którym szpachlujemy, nie powinno być zbyt przesuszone i nagrzane.
  2. Układanie kabli w ścianie Układanie kabli pod tynkiem jest pracą niezwykle żmudną i brudną. Jeśli mamy do ułożenia więcej niż kilka metrów kabli, posługiwanie się tylko młotkiem i dłutem nie ma sensu. Lepiej ułatwić sobie zadanie i wypożyczyć bruzdownicę z przyłączem do odkurzacza warsztatowego np. na jeden. Inwestycja szybko się zwróci, zwłaszcza w przypadku twardego muru z litych materiałów.
  3. Wiercenie otworów na puszki Otwory na puszki elektryczne najłatwiej wykonać za pomocą koronki rdzeniowej założonej na wiertarkę. Po nawierceniu otworu tynk ze środka wybijamy dłutem, tak by nie uszkodzić ściany wokół niego.
  4. Odpowiednie odstępy Kable i puszki elektryczne instaluje się 30 cm nad podłogą i 30 cm pod sufitem. Odstępy od drzwi i okien wynoszą 15 cm. Łączniki świateł umieszcza się na wysokości ok. 140 cm od podłogi.
  5. Układanie kabli elektrycznych Chcielibyśmy ułożyć kabel w wyfrezowanej bruździe, ale nie mamy opasek? Najlepiej wbić obok kabla gwoździe na krzyż, a następnie wypełnić bruzdę gipsem. Gdy gips wyschnie, gwoździe usuwamy, a dziury po nich również zakrywamy gipsem.
  6. Zapobieganie rysom Rysy naprężeniowe, wywołane użyciem różnorodnych materiałów budowlanych, nawet po wypełnieniu będą się łatwo odnawiały. Pomóc mogą samoprzylepne taśmy z tkaniny.
  7. Tynk ścienny bez fal Metalowe listwy tynkarskie – prowadnice – zamontowane z zachowaniem pionu i poziomu gwarantują równomierne nakładanie zaprawy tynkarskiej. Listwy należy przymocować tak, by łata tynkarska mogła się o nie dobrze oprzeć.

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *