Radzimy jak remontować po raz trzeci

malowanie domu

Po raz trzeci prezentujemy Państwu kilka przydatnych rad remontowych. Nie będziemy się tu rozpisywać – od razu przejdziemy do rzeczy. Życzymy miłego korzystania!

  1. Potrzebne rozpoznanie Przed wierceniem w ścianie warto zorientować się, czy w wybranym miejscu nie kryją się przewody. Dostępne na rynku poręczne i niedrogie wykrywacze odnajdują w ścianach nie tylko przewody elektryczne pod napięciem, metale żelazne i nieżelazne (np. rury miedziane), lecz także konstrukcje nośne z drewna. Detektor Black&Decker BDS300 kosztuje zaledwie 150 zł, wykrywacz Stanley IntelliSensor Pro Metal ok. 175 zł, wykrywacz Bosch PDO Multi ok 400 zł.
  2. Dobrze zaplątany Pod wpływem ciągnięcia, gdy np. wspinamy się na drabinę z urządzeniem elektrycznym w dłoni, niektóre wtyczki wypadają z gniazdek. Nawet jeśli to brzmi dość komicznie, sprawdza się znakomicie – wystarczy na kablach zawiązać węzeł wokół połączenia i wszystko będzie się trzymało idealnie. Jeśli ktoś woli bardziej elegancki sposób, powinien kupić specjalny pojemnik zabezpieczający połączenie, który spełnia to samo zadanie, a na dodatek chroni całość przed pryskającą wodą.
  3. Wybór wałka do malowania Wałki z długim włosiem sprawdzają się przy malowaniu rzadkimi farbami. Nabierają więcej farby i nadają się do malowania ścian o grubych porach (tynk surowy). Wałków ze średniej długości włosiem używa się do malowania gładkich ścian, a modeli o krótkim włosiu do nakładania gęstych farb o konsystencji pasty.
  4. Ocena farby Farba naniesiona na ścianę wygląda różnie w zależności od kąta padania światła, ponieważ pionowe powierzchnie odbijają go mniej niż poziome. Kolor farby sprawdzamy w miejscu, gdzie ma być użyta, a więc na ścianie. W tym celu przygotowujemy próbkę na kawałku tapety i przykładamy do odpowiedniej ściany. Warto także wywiesić próbkę na kilka dni, by móc sprawdzić oddziaływanie koloru na otoczenie.
  5. Sprawdzanie podłoża Jeśli starą farbę ścienną można zetrzeć ręką (patrz zdjęcie), jedno jest pewne – w tym miejscu nie będzie się trzymać ani nowa tapeta, ani nowa farba. Tak silnie pylącą starą farbę ścienną dokładnie zmywamy wodą. Po wyschnięciu ścianę pokrywamy środkiem do głębokiego gruntowania i dopiero potem malujemy.

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *