Remont – podejście czwarte

Remont 2

Zapraszamy na kolejny już wpis z szybkimi i celnymi radami dotyczącymi problemu remontu domu. Jak zawsze piszemy zwięźle i na temat.

  1. Zabezpieczenie podłóg Wykładziny dywanowe, podłogi drewniane i płytki ceramiczne łatwo ochronimy przed zachlapaniem farbą folią malarską z samoprzylepną krawędzią (np. firmy Tesa). Brzeg folii przyklejamy do listwy przypodłogowej i dopiero potem rozkładamy folię na całej podłodze.
  2. Ułatwienie w pracy Malowanie wysokich ścian i sufitów nie będzie zbyt męczące, jeżeli do przedłużenia trzonka wałka użyjemy teleskopowego drążka. Niektóre z nich można rozsunąć na długość nawet 3 m. Wałek nakłada się na drążek, chociaż istnieją także inne rozwiązania, np. widoczny na zdjęciu drążek z ryglem bagnetowym.
  3. Wstępne przygotowanie ram drzwiowych Zanim rozpoczniemy prace malarskie, ramy drzwiowe oklejamy taśmą malarską. Jeśli między ramami a ścianami pozostaje szczelina, wypełniamy ją szpachlą akrylową.
  4. Skanowanie wzorów W gazecie zobaczyliśmy zdjęcie ścian w odpowiednich dla nas kolorach albo chcemy dobrać farbę do koloru tkaniny, ale nie znamy oznaczeń ich producenta? To żaden problem dla maszyn mieszających farby wyposażonych w zintegrowany skaner. Wystarczy zabrać ze sobą wzór i oddać go do wczytania w komputerze, który sam ustali składniki mieszanki o odpowiednim odcieniu. Usługa jest dostępna w dobrych sklepach z farbami.
  5. Dokładne malowanie kątów Świetnym wynalazkiem jest ostro zakończony wałek do kątów. Łatwo i równomiernie pokrywa obie powierzchnie łączące się pod kątem prostym.
  6. Równomierne malowanie Najpierw nasycony farbą wałek przesuwamy po ścianie z dołu do góry, a dopiero potem rozprowadzamy farbę po ścianie na krzyż i w poprzek. Natychmiast obok robimy następne pociągnięcie (mokre na mokrym) i kontynuujemy rozprowadzanie farby. Jedną ścianę malujemy w całości bez przerw.

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *