Rodzaje mebli chłodniczych cz. 1

szynszyl

Meble chłodnicze to jak wiadomo urządzenie, które umożliwiają przechowywanie żywności. Oczywiście to nieodłączny element wyposażenia wszystkich sklepów spożywczych. Warto zaznaczyć, że ten element powinien być określony już na etapie projektowania nowego sklepu.

Oczywiście to nie koniec. Dostępna jest również cała masa mebli chłodniczych, które służą do wyposażania lokali gastronomicznych. Mam tutaj na myśli stoły chłodnicze oraz stoły sałatkowe. W chwili obecnej można zauważyć, że bogata oferta tego typu urządzeń na rynku pozwala bez wahania na wybór odpowiedniego mebla. Nie ma trudności z dopasowaniem funkcjonalności, a tym bardziej z wyglądem i jakością wykonania urządzenia. Bardzo często spotykam się z pytaniem – w jaki sposób są zasilane tego typu urządzenia. Pytanie wydawałoby się banalne, aczkolwiek mamy tutaj do czynienia z zasilaniem na dwa różne sposoby. Najczęściej odbywa się to poprzez wbudowany agregat chłodniczy, a z kolei drugi sposób to zasilanie przez agregat zewnętrzny, który montowany jest na zewnątrz pomieszczenia sprzedaży. Warto wiedzieć, że pierwszy sposób zasilania jest znacznie prostszy w montażu mebla, a ponadto cechuje się możliwością dowolnego ich ustawienia. W takiej sytuacji podłączenie, a ponadto uruchomienie urządzenia sprowadza się wyłącznie do wpięcia wtyczki do gniazda i włączenia mebla.

W taki sposób nie trudno znaleźć bardzo dużo pozytywnych cech w rozwiązaniach tego typu. Do zalet tego rozwiązania należą między innymi: prostota montażu, brak konieczności prowadzenia rurociągów chłodniczych pomiędzy meblem, a agregatem. Ponadto możemy tutaj mówić o znacznie niższych kosztach zakupu oraz braku konieczności wyznaczania miejsca na agregat. Niestety muszę wspomnieć też o wadach. Mianowicie bardzo często występuje większa podatność na zabrudzenia skraplacza oraz mniejsza wydajność. Jednocześnie często spotykamy się z wyższym zużyciem prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *