Rodzaje mebli chłodniczych cz. 2

perliczki

Warto wspomnieć również o hałasie oraz cieple, które generowane jest przez wbudowany agregat. Taka sytuacja powoduje konieczność stosowania klimatyzacji aby obniżyć wysokie temperatury wewnątrz lokalu. Niestety należy pamiętać o tym, że wysoka temperatura, a przy tym brak znaczącej wymiany powietrza negatywnie wpływa na wydajność i żywotność wbudowanych agregatów zasilających.

Bardzo często mówi się o zasilaniu poprzez agregat zewnętrzny, który charakteryzuję się znacznie większym skomplikowaniem całej instalacji chłodniczej. Jednocześnie zwiększają się koszty zakupu całej instalacji – uważam to za jedną z najistotniejszych wad tego typu rozwiązania. Jeśli chodzi o zalety to warto wspomnieć o braku emisji hałasu i ciepła w pomieszczeniu. Spowodowane to jest tym, że instalowany na zewnątrz budynku agregat ma zapewnioną swobodną wymianę ciepła. Warto pamiętać, że tego typu rozwiązanie wiąże się również niższymi kosztami eksploatacji całej instalacji.

Różnica gęstości powietrza ciepłego i zimnego powoduje, że stosowany jest statyczny obieg powietrza w tego typu urządzeniach. Warto wiedzieć, że o tym czy istnieje możliwość zastosowania takiego typu chłodzenia decyduje nie tylko rozmiar, ale również budowa i zakres temperatur. Mamy do czynienia z dynamicznym obiegiem powietrza co powoduje, że cyrkulacja wymuszona jest przez wentylator. Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim równomierny rozkład strumienia powietrza w urządzeniu. Ponadto znacznie skuteczniejsze schłodzenie produktów.

Higrostat w meblach chłodniczych
Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie stałego poziomu wilgotności w urządzeniu chłodniczym, a jego zastosowanie okazuje się przydatne w meblach przeznaczonych do ekspozycji i sprzedaży produktów cukierniczych. Jak wiadomo higrostat zapobiega wysuszaniu produktów. Jednym słowem utrzymuję stałą wilgotność powietrza w urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *