Stół ogrodowy drewniany

stol_ogrodowy

Stół ogrodowy zazwyczaj jest najważniejszym i najdroższym, poza huśtawkami, meblem ogrodowym. Żeby dobrze nam służyć musi spełniać kilka warunków:

  • Przede wszystkim musi być stabilny, więc wszelkiego rodzaju stoliki plastikowe z marketów odpadają w przedbiegach. Po prostu plastikowe stoliki ogrodowe są zbyt lekkie. Wystarczy lekko potrącić taki stów i wszystko się przewraca.
  • Po drugie stół ogrodowy musi być solidny i odporny na urazy mechaniczne. Tego warunku również nie spełniają tanie stoliki ogrodowe. Solidność i stabilność stołu chodzą w parze.
  • Po trzecie stół ogrodowy musi być odporny na warunki atmosferyczne. Tutaj stoliki plastikowe sprawdzają się dobrze, ale stoły ogrodowe drewniane, ewentualnie z żeliwem lub stalą również można dobrze zabezpieczyć przed słońcem, deszczem i niskimi temperaturami.
  • Po czwarte – możliwość skompletowania zestawu ogrodowego, czyli możliwość dokupienia ławek ogrodowych i krzeseł.
  • Kolejna cecha, ale także ważna to wygląd. Musimy kupić taki stół, którego nie będziemy się wstydzić przez lata użytkowania i nie będziemy chcieli go zamienić na inny.
  • Ostatnia sprawa – cena. Chcielibyśmy kupić stół ogrodowy i kolejne elementy zestawu ogrodowego jak najtaniej. To zrozumiałe, ale pamiętajmy, że możemy kupić stół, który w ogrodzie posłuży nam np. 15 lat. Wówczas dodatkowy wydatek na stół lepszej jakości np. 150zł to tylko 10zł w skali roku. Moim zdaniem warto wydać więcej i kupić dobry produkt.

Wszystkie wymienione kryteria spełniają stoły ogrodowe drewniane ze np. sklepu hotmeble.pl. Oto jeden z nich:

stol_ogrodowy_drewniany

Stół wykonany jest z grubych desek, dokładnie obrobionych i wygładzonych. Równie solidnie zabezpieczony jest przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *