Style w mieszkaniu

O tym, że nie jesteśmy mistrzami w dekorowaniu i aranżowaniu wnętrza wie praktycznie każdy z nas. Warto jednak próbować swoich sił w dekoracji własnego wnętrza. Zdobyte doświadczenie z pewnością pozwoli nam lepiej uwydatnić nasza duszę artystyczną, gdyż odpowiednia dekoracja to nie tylko optymalny sposób łączenia kolorów. Nie zapominajmy, że każdy człowiek popełnia w życiu błędy, dlatego prawdopodobne jest, że przydarzą się one i nam w dekoracji lub aranżacji wnętrza. Nie załamujmy się jednak całkowicie, gdyż taki niefortunnie dobrany element można wymienić po jakimś czasie – zwłaszcza, że zmiana dekoracji jest dość częstą czynnością. Już na samym początku warto zadać sobie pytanie, czy mój dom musi być oparty na jednym stylu czy może być ich kilka.

Zasadniczo łączenie stylów jest bardzo trudną rzeczą i nie każdemu się ona udaje. Jeżeli jednak wierzysz we własne możliwości oraz gust to rozpocznij swoją zabawę już dziś! Optymalne zarządzanie wnętrzem z pewnością jest dziś na wagę złota. Jak więc połączyć style, by nie wpaść w pułapkę i nie stworzyć typowego potwora? Ciężko opisać złotą zasadę, która była by receptą na sukces. Zalecamy jednak unikać łączenia stylów, które są kompletnym przeciwieństwem siebie. Powstałe w ten sposób dodatki mogą kompletnie do siebie nie pasować burząc całą harmonię wnętrza i ogólnie przyjęty styl – nawet najwięksi eksperci zajmujący się aranżacją wnętrza mają z tym duży problem.

Jeżeli już tak bardzo chcemy poeksperymentować, to dlaczego nie skorzystać a bardziej łagodnych stylów. Dobrym przykładem jest połączenie stylu indyjskiego z norweskim. Dobrze dobrane meble oraz kolorystyka norweska powinna idealnie się ze sobą komponować – warto jednak podkreślić, że są to dwa zupełnie różne style. Możliwości łączenia stylów możemy jednak znaleźć dużo dużo więcej.

Przykładem nieodpowiednio dobranego stylu jest połączenie stylu chińskiego z skandynawskim. Oba style nie mają ze sobą wspólnych cech, a ponadto różni je diametralnie kolorystyka, choć dla profesjonalisty połączeni tych dwóch stylów nie powinno być problematyczne. Jeżeli jednak nie czuje się dobrze w temacie łączenia stylów, to lepiej jest pozostać przy jednym, a oryginalnym. W takim przypadku mamy mniejsze prawdopodobieństwo, że zaliczymy spektakularną wpadkę. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *