Szybkie rady remontowe

remont 3

To już prawdopodobnie ostatnia część naszych szybkich wpisów z dziedziny rad remontowych. Wracamy do korzeni, choć musimy przyznać że taka forma była bardzo ciekawa. Miłego korzystania!

  1. Zabezpieczenie grzejnika Wprawdzie wałek do malowania przestrzeni za grzejnikami mieści się za nimi, ale i tak je brudzi. Trzeba więc osłonić grzejniki arkuszem papieru.
  2. Perfekcyjne oklejanie Producenci oferują taśmy klejące, które potrafią sprostać wszystkim naszym wymaganiom. Równe powierzchnie oklejamy gładkimi taśmami malarskimi. Natomiast do łuków i zakrętów używamy specjalnej, bardzo rozciągliwej taśmy do krzywizn.
  3. Kierunek malowania Malowanie zawsze rozpoczynamy od okna i kontynuujemy w kierunku przeciwnym do źródła światła. W ten sposób można uniknąć widocznych śladów przykładania pędzla.
  4. Obliczanie ilości farby Wydajność podana na pojemnikach z farbą dotyczy malowania gładkich ścian i to zazwyczaj jednokrotnego. Jeśli malujemy surowy tynk lub grubą tapetę typu raufaza, zmniejszamy wydajność o 10–30%.
  5. Najpierw kąty Kąty trzeba pomalować jako pierwsze, ale nie w całym pomieszczeniu. Farbę należy bowiem nakładać zawsze zgodnie z regułą „mokra na mokrą”, by przejścia między pomalowanymi fragmentami nie były widoczne.
  6. Odpowiednie przechowywanie farb Farby można przechowywać długo, jeśli ich powierzchnie zalejemy odrobiną wody lub terpentyny.
  7. Temperatura pokojowa W trakcie malowania, tak jak podczas tapetowania, w pomieszczeniu należy utrzymywać temperaturę pokojową. Błędem jest nastawianie grzejników na maksymalne grzanie lub otwieranie okien na przestrzał, ponieważ w ten sposób pokryte farbą ściany schną zbyt szybko i mogą pękać.
  8. Stalowa wełna Zanieczyszczenia tworzące wypryski na pomalowanych powierzchniach można ostrożnie usunąć za pomocą wełny stalowej, bez konieczności usuwania dużej ilości farby. Następnie całość ponownie malujemy, nie dopuszczając, by na świeżej warstwie farby osiadał pył.

źródło: Majster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *